Biofen Extra 400/325mg, 10 comprimate, Biofarm

W67477003
W67477003
10
COMBINATII (IBUPROFENUM+PARACETAMOLUM)
Compr. Fil
Biofarm
În stoc
1849 Lei

Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online! Acesta poate varia in functie de momentul achizitionarii si epuizarea stocurilor existente in fiecare farmacie! CANTITATEA si STOCUL vor fi confirmate dupa procesarea comenzilor!

Ultima actualizare: 6 December • 09:30

Proprietati:
BIOFEN EXTRA 400 mg ibuprofen/325 mg paracetamol este indicat adulților pentru:
- Ameliorarea durerilor de intensitate usoară pană la moderat severă: osteo-articulare (contuzii, fracturi, luxații, entorse) inclusiv reumatismale (osteoartroze, osteocondroze, spondiloze, artrite reumatoide), mialgii, miozite, fibromialgii, lombalgii, cefalee, inclusiv cefalee de tip migrenă, dureri dentare, faringite, dismenoree;
- Tratamentul simptomatic al febrei si al răcelii si gripei.
Ingrediente:
Biofen Extra contine: 400 mg paracetamol/ 325 mg ibuprofen.
Combinatia din BIOFEN EXTRA 400mg ibuprofen/325mg paracetamol:
- Permite obtinerea unui control superior al durerii, prin sumarea mecanismelor de actiune si cresterea eficacitatii analgetice
- Efectul se instaleaza rapid, incepand cu 10 minute de la administrare si este persistent, cu o durata de pana la 8 ore.
Mod de administrare:
Adulti peste 18 ani - 1 cpr filmat x 1-3 pe zi, administrat la intervale de minim 6 ore.

Review

Estimat livrare

Produse Recomandate

Istoricul tau de navigare

Biofen Extra 400/325mg, 10 comprimate, Biofarm

apoteca-farmacie.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului.